Odnawialne źródła energii i wymiana urządzeń grzewczych. Uzyskaj wysoką dotację!
Przewiń do artykułu
Menu

Uwaga! Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego organizuje nabór wniosków do dwóch projektów, w których będzie można uzyskać dofinansowanie do montażu instalacji OZE oraz wymiany urządzeń grzewczych.
 

Dwa projekty subregionalne – realna walka ze smogiem
Walka ze smogiem i niską emisją wymaga czasu, determinacji, ale przede wszystkim wymaga również niemałych nakładów finansowych. Dotacje do wymiany urządzeń grzewczych czy dofinansowanie do coraz popularniejszych odnawialnych źródeł energii mogą przyspieszyć moment, kiedy nie będziemy musieli przejmować się niską jakością powietrza za oknem. Oba projekty będą realizowane w tzw. „formule grantowej”, gdzie przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej będzie po stronie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, zaś rekrutacja mieszkańców chętnych do wzięcia udziału w projekcie będzie prowadzona w poszczególnych urzędach gmin biorących udział w projekcie. Po uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, sam wybór wykonawcy, nadzór nad realizacją inwestycji zgodnie z przygotowanymi wytycznymi będą należały już do mieszkańca. Grant w ustalonej wysokości (zgodnie z podpisaną umową) będzie przekazywany po realizacji, odebraniu i rozliczeniu inwestycji.

 

Na co finansowanie i jakie korzyści?
Dotację, w zależności od projektu, będzie można uzyskać do następujących technologii:

  • instalacje fotowoltaiczne
  • pompy ciepła do c.w.u.
  • kotły na pelet z biomasy,
  • kotły gazowe,
  • podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Możliwości instalacyjne będą weryfikowane podczas wizji lokalnych gdyż wymaganymi załącznikami będą – w zależności od projektu – weryfikacje techniczne lub audyty. Szczegóły dotyczące poszczególnych projektów zostaną określone w regulaminach, które będą opublikowane na stronach Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego oraz gmin biorących udział w projekcie, jednak zestawienie podstawowych informacji zamieszczamy w poniższej grafice.

Informacje w sprawie naboru można uzyskać osobiście w urzędach gmin biorących udział w projekcie. W każdej z gmin biorących udział w projekcie odbędą się również spotkania informacyjne dla mieszkańców na które serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat technologii objętych projektem będą również dostępne w ramach serwisów „Gmina z energią” działających w poszczególnych gminach
 


UWAGA! O zakwalifikowaniu do projektu będą decydowały kryteria punktowe, nie ma więc konieczności tworzenia tzw. komitetów kolejkowych itp.
 

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl