Konkurs dla szkół zakończony! Wstępne wyniki
Przewiń do artykułu
Menu

Zakończono konkurs „Nie truj sąsiada!”, który był jedną z inicjatyw w ramach międzygminnej kampanii edukacyjno-ekologicznej „Gmina z (dobrą) energią!”, za którą odpowiadają Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz partner – Planergia Sp. z o.o. W konkursie wzięło udział ponad 170 szkół z terenu Subregionu Zachodniego. Zmagania mające wyłonić najbardziej kreatywną w nagłośnianiu zjawiska niskiej emisji wśród lokalnej społeczności szkolnej trwały od stycznia 2017 roku do końca grudnia 2017 roku.

 

Podstawą do oceny danej placówki była aktywność jej społeczności. Liczyła się także kreatywność prowadzonych działań, powiązanie z tematem niskiej emisji, a także liczba i skala przeprowadzonych działań. Dzieci i młodzież przedstawiały swoje pomysły na pokazanie przyczyn powstawania tego zjawiska, konsekwencji i metod walki.


Komisja wyznaczona przez organizatorów oceniła nadesłane raporty kwartalne zawierające wyszczególnienie aktywności wraz z przykładami prac w oparciu o pięć kategorii. Są to: i) liczba podjętych działań, ii) pomysłowość, różnorodność i jakość ich wykonania/realizacji, iii) wartość merytoryczna przekazu (zgodność z tematyką kampanii), iv) liczba zaangażowanych osób oraz v) zasięg działań.


Poniżej prezentujemy listę laureatów zapraszając jednocześnie po 4 przedstawicieli niżej wymienionych szkół na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 16 lutego br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku, ul. Szafranka 7 o godzinie 10.00. Tego dnia ogłosimy zwycięzców i pozostałych nagrodzonych oraz przyznamy wyróżnienia.


Oto lista laureatów (kolejność przypadkowa):

 • Publiczne przedszkole nr 8 im. Krasnala Hałabały w Czerwionce – Leszczynach.
 • Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach
 • Publiczne Przedszkole w Nędzy
 • Publiczne Przedszkole nr 5 w Wodzisławiu Śląskim
 • Publiczne Przedszkole nr 6 w Wodzisławiu Śląskim
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu
 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Rybniku
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach
 • Szkoła Podstawowa w Jankowicach
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim
 • Gimnazjum w Kornowacu
 • Gimnazjum w Lyskach
 • Gimnazjum w Mszanie
 • Gimnazjum nr 13 w Rybniku.
 • Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śl.
 • Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wodzisławiu Śl.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Tischner) w Wodzisławiu Śl.
 • Zespół Szkół Zawodowych w Radlinie
 • Zespół Szkół Specjalnych w Czerwionce - Leszczynach
 • Zespół Szkół Zawodowych w Czerwionce - Leszczynach

Dyrekcjom, Gronom Pedagogicznym oraz Uczniom i Przedszkolakom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Należy podkreślić, że na wyróżnienie zasługuje wiele prac, które będziemy starali się pokazać Państwu na portalu gminazenergia.pl oraz na naszym profilu FB: facebook.com/gminazenergia/
Wyniki wszystkich biorących udział w konkursie szkół zostaną zamieszczone na stronie www.gminazenergia.pl w dniu 16 lutego br.

 

FOTO:news.edubaza.pl

 

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl