Fotowoltaika - co może pójść nie tak
Przewiń do artykułu
Menu

O fotowoltaice powiedziano już wiele i nic w tym dziwnego, bo nie jest to technologia nowa, choć szczyt jej popularności w Polsce przypada na ostatnią dekadę. Na co zwrócić uwagę przy montażu paneli oraz co może nam przysporzyć problemów w eksploatacji mikroelektrowni? O tym w najnowszym odcinku "Niskiej emisji bez ściemy!"

Dwuspadowy dach, idealne nachylenie, orientacja południowa, a mimo wszystko inwestycja okazała się niemałym wyzwaniem dla firmy instaltorskiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka naszego cyklu "Niska emisja bez ściemy!" 

 


źródło: youtube.com/planergia

 

 

Pamiętajmy, że planując instalację fotowoltaiczną musimy zapewnić odpowiednio dużą, niezacienioną powierzchnię (na dachu, na budynku gospodarczym lub na gruncie). Należy tu zwracać szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju elementy konstrukcyjne dachu (np. lukarny) czy kominy (przy kotłach węglowych dodatkowym problemem może być sadza), a także otaczającą zieleń (np. wysokie drzewa). Dodatkowym utrudnieniem - zgodnie z tym, co pokazaliśmy w naszym materiale - mogą być np. okna dachowe oraz istniejąca instalacja kolektorów słonecznych. Warto więc, aby moc naszej instalacji była dostosowana zarówno do naszego zużycia energii, jak i do możliwości technicznych wynikających z miejsca, jakim dysponujemy. Lepszym rozwiązaniem jest optymalnie pracująca instalacja o mniejszej mocy, niż "upchnięcie" na dachu za wszelką cenę kilku dodatkowych paneli, które - w przypadku złej lokalizacji - obniżą efektywność pracy całego systemu.

 

FOTO:sanito.com.pl

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl